Hydraulické čelá

Ponúkame široký výber zdvíhacích plošín pre furgony, zasúvacie zdvíhacie plošiny, skladacie zdvíhacie plošiny, špeciálne zdvíhacie zariadenia, osobné zdvíhacie zariadenia.

Štandartné hydraulické čelá

Štandartné hydraulické čelá

Štandardné hydraulické čelá sú určené pre rýchlu distribúciu tovaru pri rozvoze na menšie vzdialenosti. Dodávajú sa v nosnostiach od 500 do 3000 kg. Plošina môže byť oceľová alebo hliníková. Použitie: Tieto typy boli vyvinuté pre vozidlá s celkovou hmotnosťou do 7,5 t. Pre vozidlá ako napr. Mercedes Sprinter je k dispozícii vyhotovenie s menšou vzdialenosťou medzi zdvíhacími ramenami(500 mm)-označenie KS z dôvodu bezproblémovej montáže. K dispozícii je aj vyhotovenie so väčšou vzdialenosťou medzi zdvíhacími ramenami (1320 mm)-označenie KB, vhodné pre vozidlá s nadstavbou širšou ako 2300 mm.


Skladateľné hydraulické čelá

Skladateľné hydraulické čelá

Sú zložené v šikmej polohe pod ložnou plochou vozidla, kde plošina je v cca polovičke „zlomená" a uložená na zdvíhacích ramenách. Majú tú výhodu, že pri zloženej plošine je naďalej možná neobmedzená možnosť nakládky vysokozdvižným vozíkom a z rampy. Nevýhodou je nemožnosť používať ťažné zariadenie a nevhodnosť použitia pri izolovaných nadstavbách. Rozkladanie a skladanie plošiny je ručné. Dodávajú s plošinami celooceľovými, celohliníkovými alebo v kombinácii pevná časť - oceľ, sklopná časť - hliník. Skladateľné plošiny sa dodávajú v nosnostiach 1000 kg, 1250 kg a 1500 kg. Veľkosť plošiny je možné voliť v rozloženom stave vo výške 1200 alebo 1400 mm. Je možné dodať typ KF (má 2 valce zdvihu a 2 valce naklápania, ktoré uľahčujú zloženie plošiny/ alebo typ KfL, ktorý má 2 ks valce zdvihu a 2 ks vyrovnávacie ramená.


Zasúvateľné hydraulické čelá

Zasúvateľné hydraulické čelá

Vysúvanie a zasúvanie kompletného zariadenia spod a pod rám vozidla sa uskutočňuje pomocou hydraulických valcov. Samotné plošiny u uvedených zariadení sú celohliníkové alebo v kombinácii pevná časť oceľ, skladateľná časť hliník. Výhodou oboch typov je skutočnosť, že sa dajú bez väčších problémov použiť u všetkých typov nadstavieb (aj izolovaných) a bez problémov je možné používať aj ťažné zariadenia vozidla. Je možný bezproblémový prístup k rampe a taktiež prístup napr. vysokozdvižného vozíka pri nakládke a vykládke k vozidlu.


Hydraulické čelá
Hydraulické čelá
Hydraulické čelá
Hydraulické čelá